Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kalendář akcí

Plán akcí kmene Trilobit na 1. polovinu roku 2020

 

ÚNOR

1.2. Turnaj ve stolním tenise – 1. ročník – O stříbrného TRILOBITA

Turnaj je určen pro širokou veřejnost, kategorie budou stanoveny až po přihlášení, občerstvení zajištěno. Akce na podporu woodcraftu. Turnaj se koná za podpory Městyse Choltice.

1.2. Ligový ples

Kmen Bobrů se znovu ujal pořádání plesu. Všem, kteří s námi pojedou, slibujeme nevšední taneční , hudební a kulturní zážitek se spaním v bobří klubovně.

8.2.– 15.2. Hory Rokytnice v Jizerských horách – „Ledové království“

Lyžařský pobyt se spoustou další zábavy – celohorová hra na motivy Ledového království s podtitulem Dokážeš zachránit Arendel od kruté zimy? Mimo lyžování  nás čekají různé soutěže, tvoření, vaření, hry….

 

BŘEZEN

14.3. Pow-Wow – mezinárodní setkání na Kladně, indiánské tance v krojích

Pod vedením Patriky se podíváme na nevšední podívanou a zakusíme trochu ze současného života indiánů…..Mezinárodní setkání tanečníků v nádherných pestrobarevných krojích

21.3. Výprava pro skřítky – ZOO Praha

Jednodenní výprava na ZOO Praha, kde letos probíhá zajímavý projekt na podporu goril nížinných a dalších živočichů ve střední Africe – „Staň se strážcem pralesa 2020“ (na stránkách ZOO – odd. Školy a děti – pro školy).  Sběrem starých mobilních telefonů můžeme také do projektu přispět.  KDO TEDY PŘINESE S SEBOU NEPOUŽÍVANÝ MOBILNÍ TELEFON, pomůže gorilám. Abychom získali vstupenky za symbolickou 1,- Kč, musíme mít na 1 člena telefony 3.

28. – 29.3. Mezikmenový turnaj v lakrosu v Tuchlovicích

V loňském roce poprvé změřily svoje síly kmeny v lakrosu. Pokusíme se vytvořit tým starších a mladších Trilobiťáků a taky se chystáme trochu v tělocvičně trénovat….

 

DUBEN  

4.4. Stará Praha

Tradiční hra kmene Ťapáč, vždy z jiné části Prahy. Během dne pátráme po zapeklitých otázkách, potkáváme historické postavy, které mají vždy pro nás zábavné úkoly a poznáváme danou část Prahy. Vhodné i pro skřítky, kteří mají chuť bojovat za náš kmen.

5.4. Ukliďme Česko

Znovu se spojíme se ZŠ a MŠ a uklidíme tak jako loni celé Choltice. Závěrečný táborák v MŠ určitě také bude.

17.4. Noc s Andersenem – Harry Potter

Téma letošního příběhu je Harry Potter.  Prožijeme noc plnou kouzel  se spaním v knihovně.  Včas se prosím přihlaste ve družině u Markéty Zářecké.

25. – 26.4. Ligová akce – Primitivní vaření na louce u Willyho

Akce pro starší, kteří se chtějí dozvědět a vyzkoušet si primitivní vaření. Willy je zkušený woodcrafter, který nám ukáže, jak na to.  Navíc se podíváme na novou ligovou louku na Samechově u Benešova, kde se akce koná.

30.4. – 3.5. Čundr

Akce pro všechny, kteří si svoje věci během putování unesou.  Program putování: jít a zase jít, všechno si nosit, odpočívat, relaxovat, vařit, spát pod modrou oblohou,  hrát si……

 

KVĚTEN

7.5. – 10.5. Táboření Malé Lóže - TAMALO

Budeme rádi, když se přidají skřítkové, kteří si tak vyzkouší táboření ještě před táborem. Táboříme, zkoušíme si různé tábornické dovednosti, probíhají různé soutěže v křesání, vázání uzlů…., vaříme si, užíváme si přírody…..

ČERVEN

5.- 7. 6. Ligová vzpomínková akce k 30. výročí založení LLM na Malém Waldenu

Akce spíše pro starší členy kmene. Celý program připravuje i Zelí, rád by uspořádal překážkový závod alá  „Sparťanrace“.  Mimo to bude večerní sněm, vzpomínání, prohlížení starých fotek, ……

13.6. Veřejný závod v krátkém triatlonu Trilobitman

3. ročník a s ním další výzvy pro nás, ale i široké sportovní okolí. Přidáte se???  Akce na podporu woodcraftu.

19.6. – 21.6. Táborová brigáda – tábořiště na Kubatce  

Prosíme rodiče o pomoc. Budeme znovu stavět sklípek, postavíme kuchyň, vykopeme latríny, odpadovku….. zajdeme do hospůdky v Travné….

 

ČERVENEC

27.6. - 11.7. Táboření na Kubatce

Celotáborová hra pod taktovkou Taziho a Čermiho – Western, už mají  spoustu nápadů, bude to rodeo…

 

SRPEN

Vodácké putování – celý týden v srpnu (od soboty do soboty)

Řeka Ohře, termín zatím není znám.  Pravděpodobně 2. týden (8.-15.8.) nebo 3. týden (15.-22.8.). Organizuje Míla.

29.8. - 30.8. Oslava 10. let TRILOBITU

Zatím si jen zapikejte termín. Konečnou podobu oslavy doplníme.  Pozveme všechny dosavadní členy, rodiče, podporovatele, pomocníky…..

 

Podzimní akce

5.9. Deštník

Pořádá spolek Deštník, Trilobit zajišťuje program pro děti. Prosíme o pomoc i rodiče, na pomoc se stavbou, případně do táborové kuchyně.

10.10. Drakiáda

27.10. – 1.11.  Podzimní prázdniny

Liga má k dispozici opravenou faru v Michalových Horách.  Zdařilá rekonstrukce je v duchu environmentálního vzdělávání. Na faře budou k dispozici tři programy z projektu Škola za školou, které si můžeme společně vyzkoušet. Nedaleko je ligové tábořiště, kam se také při našich toulkách podíváme.

 
 


Poslední fotografie


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2021 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 572935
Měsíc: 10228
Den: 428