Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroba betlémů

kopie---snem-dedov-2012-001.jpgNaše cesta k chlebovému betlému nebyla snadná. Zmínek o tomto betlému není mnoho,  ale ve spolupráci s knihovnicí paní Houfovou jsme získali potřebné informace z krajské knihovny v  Pardubicích.  Spojili jsme se také s  betlemářským spolkem v Příbrami (http://www.pribramstibetlemari.unas.cz/), který každoročně v hornickém muzeu v Příbrami uskutečňuje v adventním čase výstavu chlebových betlémů s možností vlastní výroby.

Výrosnem-dedov-2012-049.jpgbě betlémů jsme věnovali velkou část listopadových schůzek. Chaloupky jsme vyráběli na našem sněmu, který letos proběhl v Teplických skalách v Dědově. Bydleli jsme v 200 let staré chalupě, atmosféra k výrobě betlémů byla ideální.

snem-dedov-2012-044.jpg

 

 

 

 

Nejvíce práce je s barvením. Pomohla nám maminka Nory, a tak to šlo snáze. Cena za barevný betlém je proto vysoká.  Většinu vyrobených betlémů jsme nakonec spolu s dětmi obarvili olejovou barvou "Siena přírodní" smíchanou s lněným olejem.  Poslední zbytky jsme napouštěli olejem ze Světlice barvířské.

 

vyroba-betlemu-002.jpg

 

vyroba-betlemu-001.jpg

 
 


Poslední fotografie


Archiv

Kalendář
<< březen / 2024 >>


Statistiky

Online: 9
Celkem: 727678
Měsíc: 5681
Den: 483