Choltická kuňka

Čest všem, jež se zůčastnily a gratulace vítězům. Počasí nám přálo, závod byl napínavý až do samého konce a když k tomu přidáme dobré jídlo podávané z kuchyně v malé jurtě, tak věřím, že všichni byli spokojeni a Choltickou kuˇňku si užili. Jen tak pro zajímavost, závodu se účastnilo 54 holek a kluků ze sedmi oddílů, z pěti organizací ve čtyřech věkových kategoriích. Byl to první ročník, ale již teď můžeme do toho příštího slíbit pár změn. Kategorie budou navíc rozděleny na kluky a holky a trestná kola za nesplnění úkolu se prodlouží ze 60ti na 100 metrů.

Brigáda na Poběžovické stráni

středa 8.5.2024

Letos již počtvrté jsme vyrazili  s lidmi za spolku Pestré Polabí na brigádu na stráni, kterou jsme vlastně jen tak pro sebe, nazvali Poběžovickou. Je to kus zanedbaného sadu mezi Podhorkami a Poběžovicemi, který chceme společně udělat opět hezký. Sekáme a hrabeme trávu, prořezáváme křoviska a samozřejmě si zde i něco dobráho uvaříme. Tentokráte Šawi připravila výborný fazolový gulášek. Akci jsme zakončili velmi zajímavým entomologickým vyprávěním. Pavel Trávníček z Pestrého Polabí je broukolog, který nám udělal krátkou přednášku o druzích hmyzu, který jsme na lokalitě Poběžovické stráně sami nalovili.

Výprava do Ďáblovy rokle 

sobota 4.5.2024

V sobotu 4.5.2024 jsme byli  na výpravě do Ďáblovy rokle u Brandýsa nad Orlicí. Hledali jsme skrytý poklad, který si čerti schovali do jeskyně v lese. Krom Čertovy rokle jsme navštívili zříceninu hradu Brandýs, labyrint a nachodili více než 12 km na cestě do Ústí nad Orlicí. Největší raritou celé výpravy byl objev MLOČÍHO ÚDOLÍ, každý z nás nemohl spustit oči z těchto nádherných tvorů.